Sala WARsztatowa – Adrian “Zło” Niks / piątek 16:00-20:00, sobota 10:00-20:00, niedziela 10:00-13:00 / warsztatowa

Chcesz wyżyć się twórczo? Stworzyć makietę, kieszonkowego impa lub zalążek mandaloriańskiego pancerza? To jest miejsce dla ciebie, sala poświęcona rzeźbieniu, rysunkowi, cosplayowi oraz makieciarstwu. Operowana przez zespół artystów z różnych specjalizacji będzie miejscem gdzie będziecie mogli wprowadzić swoje fantastyczne projekty w życie! W naszym arsenale będą materiały sztuczne, naturalne, kilka rodzajów klejów i arsenał różnorakich machin i narzędzi twórczej udręki.

 

Warsztaty teatru improwizacji – Damian “Qki” Kuszewski, Bartłomiej Ziembicki /
piątek / 17:00-18:00 / warsztatowa 2
sobota / 17:00-19:00 / warsztatowa 2

Improwizacja jest to umiejętność przydatna nie tylko na deskach teatru ale również w życiu prywatnym oraz zawodowym. Przede wszystkim jest to jednak dobra zabawa. AKT VIII w osobach Damiana Qki Kuszewskiego oraz Bartłomieja Ziemby Ziembickiego chciałby zaprosić was na warsztaty pełne zabawy, szybkiego myślenia oraz jeszcze szybszego dowcipu!

 

Warsztaty kuglarskie – Rafał Grabowicz z grupy fireshow Widmo / sobota / 12:00-13:00 / Wioska Stalkerów

Nauka kręcenia poi, kijami, hula hop.

 

Warsztaty kaligrafii japońskiej – Bartek Wojtkowski / niedziela / 12:00-14:00 / warsztatowa 2

Pisanie po japońsku tuszem i pędzlem.

 

Podstawy pracy z pianką EVA – Coscraft / piątek / 16:00-17:00 / warsztatowa 2
Zajęcia teoretyczno-praktyczne, w których dowiecie się czym jest użyteczna w cosplayu i nie tylko pianka EVA, a także jak działa, jakie są jej rodzaje, a z części praktycznej – od cięcia, przez termoformowanie, klejenie, na tworzeniu kształtów kończąc. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.


Podstawy pracy z termoplastykiem Thibra –  Coscraft / piątek / 18:00-19:00 / warsztatowa 2
Podobnie jak przy piance EVA, zajęcia teoretyczno-praktyczne, w których dowiecie się co nieco o termoplastyku Thibra, a później jak podgrzewać termoplastyk, jak go następnie formować, jak nim formować, dodawać detale i parę użytecznych porad, czyli wszystko, czego potrzebujecie, by sprawnie operować tym materiałem. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

Część I – Podstawy tworzenia form silikonowych – Coscraft / piątek / 19:00-20:30 / warsztatowa 2

Zajęcia teoretyczno-praktyczne dotyczące tworzenia form silikonowych przeznaczonych do odlewu, w których oprócz zdobycia potrzebnej wiedzy, zdobycie także bezcenne doświadczenie tworząc własny m.in. model i szalunek. Te warsztaty mają swoją drugą część w sobotę, gdzie w wykonanych formach będziemy zalewać żywicę. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

 

Podstawy pracy z pianką EVA – powtórka – Coscraft / sobota / 10:00-11:00 / warsztatowa 2  
Powtórka warsztatów z piątku. Zajęcia teoretyczno-praktyczne, w których dowiecie się czym jest użyteczna w cosplayu i nie tylko pianka EVA, a także jak działa, jakie są jej rodzaje, a z części praktycznej – od cięcia, przez termoformowanie, klejenie, na tworzeniu kształtów kończąc. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

 

Część II – Podstawy odlewania z żywicy w formach silikonowych – Coscraft / sobota / 13:00-14:30 /  warsztatowa 2

Druga część warsztatów związanych z formami silikonowymi, na których będziecie przygotowywać te wykonane w piątek, nauczycie się je barwić, mieszać żywicę, zalewać formę i wykonywać krótkie, aczkolwiek precyzyjne odlewy (które na koniec zabierzecie ze sobą). Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

 

Podstawy pracy z termoplastykiem Thibra – powtórka – Coscraft / sobota / 15:00-16:00 / warsztatowa 2

Powtórka warsztatów z piątku. Podobnie jak przy piance EVA, zajęcia teoretyczno-praktyczne, w których dowiecie się co nieco o termoplastyku Thibra, a później jak podgrzewać termoplastyk, jak go następnie formować, jak nim formować, dodawać detale i parę użytecznych porad. Czyli wszystko, czego potrzebujecie, by sprawnie operować tym materiałem. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

Jak tworzyć szybciej! – Techniki przyspieszające pracę – Coscraft / sobota / 16:00-17:00 / warsztatowa 2

Warsztaty o tym, jak efektywnie wykonywać zadania, co się z tym wiąże, jak zorganizować pracę, a także techniki i parę sposobów na to, by zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Część praktyczna dla 10 pierwszych chętnych osób.

 

O wszystkim i o niczym, czyli rozmowy o cosplayu, tworzeniu rekwizytów itd. – Coscraft / niedziela / 10:00-12:00 / warsztatowa 2

Swobodne i ogólne rozmowy o cosplayu, a także o tworzeniu rekwizytów i strojów. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub po prostu chcesz porozmawiać, zapraszamy!

 

Warsztaty survivalowe – Adam Dymowski 
piątek/ 18:00-20:00 / zbiórka przy Starej Wozowni/plener
niedziela/ 13:00-15:00 / zbiórka przy Starej Wozowni/ plener

Potrafisz rozpalić ogień bez używania zapałek czy zapalniczki? Czy wiesz, co spakować do plecaka żeby przerwać? Dzięki warsztatom organizowanym przez Adama Dymowskiego na Twierdzy zdobędziesz takie umiejętności. Wystarczy kilkadziesiąt minut, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, które pomogą Ci przetrwać w trudnych sytuacjach. Specjalnie dla spragnionych takiej wiedzy śmiałków przygotowaliśmy niezwykłe warsztaty survivalowe. Przyjdź do nas, a już nigdy nie spanikujesz w trudnej sytuacji. Dzięki naszym warsztatom jako jedyna osoba wśród swoich znajomych, będziesz wiedział, co robić, kiedy inni nie wiedzą!