Marcin Urzędowski

  Członek międzynarodowego stowarzyszenia twórców post-apokaliptycznych „Cult Of Chrome”. Zdobywca tytułów: „Projektant Roku 2018” oraz „Portfolio Roku 2018”. Współtwórca projektu „AMPUTATION 2020”. Finalista międzynarodowego konkursu dla projektantów „Off Fashion”, wyróżniony nagrodą specjalną za stworzenie post-apokaliptycznych postaci. W roku 2019 na zaproszenie hiszpańskiego post-apokaliptycznego Festiwalu LUNA NEGRA prowadził warsztaty tworzenia kostiumów oraz postarzania materiałów.

  Autor kilku pokazów mody:

  „Fire and Blood” / Cracow Fashion Day / Centrum Kultury Japońskiej Manggha / Kraków 2019
  „Piękna i Bestia” / projekt modowy z osobami po chemioterapii / Nysa 2019
  „Off” / Off Fashion / Kielce 2019
  „Full Color” / PILKON / Pilski konwent gier i fantastyki / Piła 2018
  „Biała Droga” / Konwent Zakonki / Opuszczona baza lotnicza w Skarbimierzu. 2017
  „Dzikuska” / Warsaw Fashion Day / Digital knowledge Village / Warszawa 2017

   

  Od blisko 20 lat związany jest ze stylizacją ( przez 10 lat tworzył etniczo-szamańskie kostiumy dla krakowskiej Grupy Tamtamitutu, z którą wystąpił w półfinale trzeciej edycji programu Mam Talent )
  Sesje zdjęciowe z kostiumami Marcina Urzędowskiego znalazły się w magazynach:
  – Sheba
  – Elegant
  – AV mag
  – Modellenland
  – Tattofest TF
  – Playboy
  – Lounge Magazyn
  – Wysokie Obcasy / Wyborcza
  – Wedding Magazine
  – Imperium Kobiet
  – B Louder

  Pod wpływem impulsu, spontanicznie zrodzonej myśli w maju 2017 roku, powołał do życia markę modową o nazwie PREPOSTEVOLUTION. Pierwotną inspiracją w tworzonych kostiumach i stylizacjach była post-apokaliptyczna wizja końca świata i jej tajemnicze, nieznane ludzkości konsekwencje. Zabawa formą, charakteryzacją, kolorem, wszystko to było dla niego niesamowitą przygodą, ale brakowało mi w tym kontekstu, filozofii, czegoś, co wykracza poza sferę plastyczną powstających w domowej pracowni kostiumów. Jego pracownia jest bardzo skromna, środki ograniczone a ilość narzędzi wręcz śmiesznie uboga. Nieograniczoną ma za to wyobraźnię i to ona sprawiła, że wykorzystując recykling, śmieci, potrafi stworzyć niezwykłe kostiumy i niezwykłą wizję tego co chcę osiągnąć. Zapragnął sięgnąć dalej sprawiając, że kostiumy i tworzone postaci będą nie tylko ciekawą plastyczną wizją, ale będą niosły także ze sobą szczytny cel. Po dwóch latach działalności marki postanowił wszystkie elementy kostiumów tworzyć jedynie z elementów recyklingowych oraz tego, co zostało wyrzucone na śmietnik. Ta filozofia „odśmiecania” świata pociągnęła za sobą dalsze wizje rozwoju. W roku 2019 spontaniczna sesja zdjęciowa z osobą po amputacji, zrodziła wizję kalendarza na rok 2020, który stał się ogólnopolskim projektem społecznym łącząc osoby, które w wyniku choroby bądź wypadku utraciły kończyny lub urodziły się z niewykształconymi kończynami, a który udowadnia, że ograniczenia są jedynie w naszych głowach.

  Powrót do zakładki GOŚCIE