KRAINA FANTASY

„Kraina Fantasy” to miejsce spotkań osób ceniących fantastyczne światy, heroiczne przygody i atmosferę pełną magii. Tu spotkacie krasnoluda, elfa, czarodzieja i przeróżne istoty z uniwersów stworzonych w kartach książek oraz w grach i filmach fantasy. Usiądź przy naszym ogniu podróżniku, posłuchaj naszej muzyki, śpiewu i naszych opowieści. A może także podzielisz się swoimi historiami?

 

W „Krainie Fantasy” spotkacie przedstawicieli ekipy Ennorath, którzy przyjeżdżają do nas co roku ze swoją „Wioską Tolkienowską”. Przekrocz z nimi wrota najstarszego uniwersum fantasy, przedstawionego we „Władcy Pierścieni”, „Hobbicie” i „Silmarillionie”. Usiądź, sprawdź swoją wiedzę, dowiedz się ciekawostek o Śródziemiu i sprawdź jak duży i różnorodny jest świat miłośników książek profesora J.R.R. Tolkiena. „Wioska Tolkienowska” zaprasza do tła fotograficznego, gdzie do zdjęcia będzie można przymierzyć elementy strojów i ekwipunku wzorowanych na tych z filmów i książek.

 

Ponadto w „Krainie Fantasy” rozstawia się także „Karczma 1001 Nocy”. Jest to miejsce pełne czarów, gdzie każdy wędrowiec znajdzie wytchnienie i odpoczynek. Posili swe ciało, a może i duszę. Zapraszamy! Ulegnij w orientalnej magii tego miejsca.

Ennorath

Pierwszym i głównym celem naszego Stowarzyszenia jest promocja twórczości Tolkiena i pięknego świata, jaki stworzył. Staramy się poszerzać wiedzę o Mistrzu i Śródziemiu, oraz znakomicie spędzać czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach i fascynacjach.

Obu tym celom służą comiesięczne spotkania tolkienowskie w Warszawie i obchodzony przez nas co roku Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena (25 marca). Jednak naszym sztandarowym projektem pozostaje organizowany przez nas co roku w lipcu pięciodniowy Zlot Ennorath.