Koncerty

W 2019 zagrają: 

A gdyby tak na moment przenieść się w czasy średniowiecza? W świat mitów i legend będących obrazem filozofii, wierzen i lęków słowian, wikingów oraz innych fascynujących ludów Europy.

Chcielibyśmy zaproponować Wam podróż, nie byle jaką bynajmniej. Pragniemy zabrać w drogę przez opowieści, dawne podania oraz mroki i tajemnice odległej przeszłości. Jeśli muzyka folkowa i jej chwytliwe melodie są bliskie Waszym sercom, a mocniejsze brzmienie gitar powoduje u Was przyjemne ciarki i szybsze bicie serca to z całą pewnością musicie do nas dołączyć! Opowiemy Wam i zaśpiewamy o tym co było, o tym w co wierzono, o duchach i strachach czających się w ciemnych lasach i zakamarkach, a także przedstawimy Wam muzykę folkową w wydaniu jakiego wcześniej nie słyszeliście.

Gotowi na podróż?

Skład zespołu:
Dariusz Dąbek – wokal, gitara, sopiłka
Katarzyna Karoń – wokal, flet poprzeczny
Magdalena Hałas – skrzypce
Adrianna Kania – instrumenty klawiszowe, lira korbowa, wokal
Remigiusz Majcher – gitara
Maciej Rzyman – gitara basowa
Dawid Dubiel – perkusja, wokal

Marcin Velesar Wieczorek – polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Z muzyką związany nierozerwalnie od 1990 r. W 2001 r. założył w Rybniku zespół metalowy Goddess of Sin, z którym występował do 2007 r. W międzyczasie brał udział w kilku innych projektach muzycznych, nie związanych z muzyką metalową. W 2010 r. dołączył jako wokalista do folk metalowej formacji Radogost, z którą koncertował do roku 2014. Efektem tej współpracy jest wydany w 2012 r. album “Dark Side of the Forest” (2012 r.), a także szereg koncertów w Polsce i za granicą.

 

Po rozstaniu z Radogostem, w marcu 2014 r. założył metalową kapelę River of Time. 1 września 2017 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu “Revival”, wydanego pod egidą wytwórni Art of the Night Productions. W międzyczasie rozpoczął przygotowania do powrotu na scenę folk metalową, powołując w 2018 r. solowy projekt – Velesar. W czerwcu 2019 r. Velesar wyruszył w trasę koncertową razem z rosyjską folk metalową formacją GRAI w ramach ich trasy Haze-Tour 2019, a 6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła”. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time.