Sprawdź już teraz
co warto zobaczyć w Giżycku

  • Twierdza Boyen – twierdza w kształcie gwiazdy, będąca ważnym obiektem strategicznym. Położona w zachodniej części Giżycka.
  • Wieża ciśnień w Giżycku – wieża ciśnień znajdująca się przy ulicy Warszawskiej 37 w Giżycku, na wzgórzu obok skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Wodociągową i Bohaterów Westerplatte.
  • Niegocin – jezioro morenowe w Krainie Wielkich Jezior w województwie warmińsko-mazurskim; powierzchnia 2604 ha, głębokość do 39,7 m.

Zajęcia i warsztaty w twierdzy Boyen

Twierdza Boyen w Giżycku to jedna z największych atrakcji Mazur i całego kraju. Niezwykła fortyfikacja wojenna stanowi ważny punkt na turystycznej mapie wschodniej części Polski. Poza walorami historycznymi, jakie oferuje Muzeum działającej na terenie Twierdzy Boyen, można też skorzystać z regularnie odbywających się tam warsztatów i zajęć tematycznych. Skierowane są one zarówno do dzieci, jak i dorosłych i umożliwiają lepsze poznanie dziejów miasta oraz całego regionu. Poniżej kilku dostępnych opcji.

W ofercie giżyckiej Twierdzy Boyen znajdują się Kreatywne Warsztaty Rodzinne, które realizowane są w Warsztacie Zbrojmistrza i pozwalają rodzinom wspólnie spędzić czas na tworzenie różnorodnych ozdób i zabawek. Tego typu warsztaty odbywają się cykliczne i za każdym razem uczą czegoś innego. Do tej pory były zajęcia z szycia maskotek, rysowania węglem czy wykorzystywania papierowej wikliny. Standardowo czas trwania warsztatów to 1,5 godziny, ale zdarzają się też dłuższe, dwugodzinne bloki, jak zajęcia z tworzenia ekologicznych toreb na zakup. Wszystkie organizowane zajęcia kosztują zazwyczaj 10 zł plus koszt biletu wstęp na teren Twierdzy.

Inną opcją na ciekawe spędzenie czasu w Twierdzy Boyen są zajęcia edukacyjne oraz gry terenowe, skierowane przede wszystkim do szkół. Uczniowie mogą poznać różne tajemnice Twierdza Boyen czy dawne metody zdobywania pożywienia w czasie godzinnych zajęć edukacyjnych. Ciekawą atrakcją dla młodzieży są też gry terenowe, polegające na wykonywaniu różnych zdań na terenie kompleksu – np. wcielając się w role wojskowych szpiegów czy w czasie szukania ukrytego sztabu pułkownika Bussego.

Cyklicznie w ofercie edukacyjnej Twierdzy Boyen w Giżycku pojawiają się kolejne zajęcia i warsztaty plastyczne, rękodzielnicze czy nawet sportowe. Taka aktywizacja lokalnej młodzieży i społeczeństwa to zdecydowanie dobry pomysł na wykorzystanie niezwykle atrakcyjnego terenu wojskiego kumpelsku. Poza tym oferta z pewnością sprawdzi się do urozmaicanie szkolnych wycieczek czy wyjazdów integracyjnych, które na terenie giżyckiego twierdzy staną się niezwykłą przygodą.

Mark Twain
amerykański pisarz

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”