Wystawy

Dariusz „Nivelis” Mysłowski

fotograf, architekt, grafik

Urodzony w 1982 roku. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Podczas studiów fotografia stała się ważnym elementem pracy dokumentalnej i twórczej. Edukację kontynuował na autorskim kursie Włodzimierza Krzemińskiego z ZPAF. Współpracuje ze znajomymi warszawskimi fotografami i artystami plastykami.

Mocno związany z ruchem rycerskim. Członek bractwa Grex Venalium i Chorągwi Podolskiej na Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem. Interesuje się propagowaniem i ochroną szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza zabytków z okresu X – XVI wiek.

Zajmuje się fotografią dokumentalną, sportową i reportażową. Pracuje też jako architekt i grafik. W prywatnej twórczości zainteresowany surrealizmem oraz zagadnieniem istoty i natury rzeczywistości. Zainspirowany takimi twórcami jak Philip K. Dick, D. Lynch, A. Żuławski, A. Jodorovsky, J. J. Abrams.

Prezentowana na festiwalu “Slavia” to podróż po naszej słowiańskiej tradycji i kulturze. Sięgam w niej głęboko do korzeni, chcąc zaprezentować spojrzenie na dziedzictwo kulturowe Słowiańszczyzny i przekazać emocje, jakie we mnie wywołuje. Chęć popularyzacji tej tematyki oraz próba podkreślenia tożsamości kulturowej wynika z głębokiego poczucia dumy ze spuścizny naszych przodków. Świadom bogatej przeszłości Słowian staję w opozycji do narzucanych nam opinii, interpretacji historii i zakorzenionych stereotypów. Sprawdzam jak głęboko sięgają określające nas motywy kulturowe. Chcę pokazać, że określenie „słowiańskie” oznacza coś „naszego“, a zarazem niezwykłego i ciekawego. W swoich poszukiwaniach opieram się zarówno na dorobku materialnym jak i sferze duchowej, symbolicznej, podaniach i legendach.

Anna Maria Bielecka

Projektantka, malarka i fotograf. Pracuje i mieszka w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się zawodowo projektowaniem graficznym a także fotografią portretową i reportażową. Ilustruje książki. Ma na swoim koncie zarówno wystawy zbiorowe jak i indywidualne. Pierwsze z nich to wystawy malarstwa, kolejne zaś związane są z pasją i drugim zawodem – fotografią. Od 10 lat związana jest z ruchem odtwórstwa historycznego w Polsce, reportaże ukazujące uczestników Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie czy Biskupinie cieszą się w środowiskach odtwórczych dużą popularnością. Od 2011 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Dziedzictwa Przemysłowego w Kielcach jako projektantka i fotograf, a także ilustratorka książek. Co roku można zobaczyć kalendarze jej autorstwa dotyczące różnej tematyki.

Wystawa, którą zaprezentuje jest na razie owiana tajemnicą, ale już niedługo dowiemy się więcej. Tytuł jak nosi to: “ Światy równolegle”. Wystawa składa się z 12 prac fotograficznych prezentujących portrety osób zaangażowanych w światy alternatywne związane z szeroko pojętą fantastyką od Star Wars po Wiedźmina.

Tomasz Karolski

Fotograf, informatyk, projektant,

Fotografią zaraził go Tata, Zbigniew Karolski oraz wychowawca ze szkoły podstawowej, Pan Jan Sekta. Zdjęcia, które wykonuje są pełne emocji, potrafią wzruszyć do łez. Te dopracowane do perfekcji zaskoczą nawet najbardziej wymagającego estetę. Łączy te dwie wartości, dzięki czemu stara się wykonywać kadry tak, aby wzruszały i zaskakiwały.

Fotografia stała się jego pasją, a w szczególności fotografia: reportażowa, sportowa, eventowa, obiektowa, panoramy i wirtualne wycieczki. W swoim portfolio ma wiele zrealizowanych, ciekawych projektów, takich jak wirtualny spacer składający się z 316 panoram, w tym 3 gigapanoram dla Urzędu Miejskiego w Giżycku, a także realizacja wielu fotorelacji z imprez oraz wydarzeń kulturalnych, a także współpraca przy tworzeniu miesięcznika społeczno-kulturalnego „Moje Giżycko”.

Na co dzień, oprócz fotografii, zajmuje się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego, oprogramowania, oraz tworzeniem stron WWW na systemie CMS Joomla!. Obecnie na swoim koncie mam około 70 zrealizowanych projektów stron. Od kilku lat jest w komitecie organizacyjnym konferencji JoomlaDay Poland poświęconej tematyce tworzenia stron, uwieczniając wydarzenie jako oficjalny fotograf konferencji.

Wystawa jest zbiorem zdjęć wykonanych na poprzedniej edycji festiwalu “Twierdza”