Wystawy

Od samego początku fantastyki słowu towarzyszy obraz. Często obraz zmienia się w prawdziwą sztukę. Nie raz w historii to obraz był przyczyną, pierwszym „poruszycielem” do powstania dzieła pisanego, wynalazku czy zmiany życia. Tak też wiele obrazów i grafik powstała pod wpływem fenomenu literatury fantastycznej. Obrazu i słowa w fantastyce nie da się oddzielić choć czasami fantastyka nie da się opisać słowami i wtedy z pomocą przychodzą oni….

AG Camera Tales to fotograf, podróżujący między wymiarami światów fantasy, sci-fi, post-apo i steampunku. Spośród wielu swoich pasji, fotografię ceni najbardziej za najszybszy portal w inną rzeczywistość. Ujmowanie takich klimatów na spontanicznych sesjach zajęciowych jest dla niego zawsze ciekawym wyzwaniem i treningiem kreatywności. Jego fotografie wystawiane były na ubiegłej Cytadeli, Twierdzy i Pyrkonie.
Na Twierdzy zaprosi nas na kolejną odsłonę kolekcji zdjęć event’owych w klimacie fantasy, sci-fi, post-apo. Powstały one podczas konwentów i wydarzeń, na których znalezienie odpowiedniego kadru jest ciekawą grą fotograficzną i nie lada wyzwaniem. Kolekcja bogata jest również w fotografie z Cytadeli i Twierdzy 

Na Twierdzy zobaczyć będziecie mogli debiutancką Wystawę Grafik autorstwa Agnieszki ‘Ajsaf’ Szafraniec.

„Oczami wyobraźni” to debiutancka wystawa młodej, utalentowanej graficzki. Na wystawie zostaną pokazane prace digitalowe i akwarelowe o tematyce głównie fantastycznej, fantasy ale także sci-fi.

Kolekcja pamiątek, starych fotosów, figurek, materiałów prasowych ( polskich i zagranicznych) związanych z sagą G.Lucasa „Gwiezdne wojny.

W skład tej kolekcji wchodzi wiele gadżetów takich jak: kubki, szklanki, książki, komiksy, karty, modele, figurki Kennera, autografy oraz wiele innych. Większość rzeczy pochodzi z lat 80-tych.

Warto wspomnieć o znanych i cenionych polskich gadżetach, które są pożądane przez wielu kolekcjonerów z całego świata. Pośród tych perełek znajdują się polskie figurki, wydania klubowe książek, unikatowe naklejki, fotosy oraz czasopisma z lat 77-95, w których drukowane były artykuły o gwiezdnej sadze.

Część kolekcji pomysłodawcy można było zobaczyć w roku 2009 podczas zlotu miłośników „Gwiezdnych wojen” – „StarForce 2009” w Toruniu, gdzie był współorganizatorem rocznicowej wystawy z okazji 30-lecia filmu w Polsce.

Parszywy zakątek jest kryjówką obłąkanego szamana nocnych goblinów Rangamoga. Złośliwy stary goblin chętnie wita gości, co w cale nie znaczy jest osobnikiem gościnnym, na tych co przybędą do jego jamy czekają liczne mało gościnne niespodzianki, gniazdo ogromny pająków, jego squig Zembol oraz żarłoczny kocioł. Jednak ci którzy odwiedzają go z podarkami, trofeami z bestii mogą liczyć na grzybkowe piwo i kawałek zagłodzonego elfa.