Warsztaty

Warsztaty aktorskie

Poprowadzi dyplomowany aktor Radosław Garncarek

Prawdą jest że wielu aktorów mogłoby się sporo nauczyć od uczestników LARPów i RPGów. Z drugiej strony szkoły aktorskie i teatralne uczą całej masy prostych rozwiązań i ćwiczeń, które mogą nam pomóc w rozwijaniu Waszych umiejętności i udoskonaleniu postaci w grze. Praca nad motoryką ciała, dynamiką gestem, mimiką czy wreszcie brzmieniem głosu. To wszystko w telegraficznym skrócie przekaże Wam Radek Garncarek, którego warsztaty z ubiegłorocznej edycji zyskały tak pozytywny odbiór, że na Waszą prośbę postanowiliśmy je powtórzyć.

Warsztaty stylu Walki Wiedźmina

Poprowadzi Maciej Kwiatkowski – kaskader, twórca stylu walki Wiedźmina w grze „The Witcher” I-III

Czy graliście w którąkolwiek część „The Witcher”?

Czy zastanawialiście się czy człowiek jest w stanie zrobić takie ewolucje mieczem i czy są one naprawdę realne w walce?

Możecie to sami sprawdzić podczas warsztatów z Maćkiem Kwiatkowskim, zawodowym kaskaderem, autorem stylu wiedźmina, osoby która w rzeczywistości wykonała wszystkie ewolucje Geralta z Rivii. Zapraszamy do naszego Kaer Morhen w Fantasmagorium Twierdzy. Zaraz po wykładzie Maćka o tym jak tworzył postać Wiedźmina.

Warsztaty walki bronią białą

Poprowadzi wczesnośredniowieczna grupa rekonstrukcyjna Arkona

W każdym systemie fantasy i nie tylko walczy się bronią białą. Miecze, topory, buzdygany, tasaki, szpady, rapiery, szable.

Zobacz jak naprawdę walczyć tą bronią.

Zapewniamy że to przyjemne i pożyteczne warsztaty :)

SGK Veto dla początkujących

Poprowadzi Konrad Nowak „Korek”

 

Nauka gry w Szlachecką Grę Karcianą Veto.

Veto to kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej „historii alternatywnej”. To gra pełna pojedynków i polityki, spisków i dyplomacji, mężnych szlachciców i pięknych niewiast, wpływowych możnowładców i agentów obcych mocarstw.

Niedziela z Magic: The Gatering

Poprowadzi Damian Popowski „Popek”

 

Niedziela z Madżikiem to nauka najbardziej wciągającej gry karcianej na świecie – Magic The Gathering. Gracze wcielają się w rolę potężnych czarodziei, którzy wykorzystując energię tysiąca krain walczą ze sobą na śmierć i życie. W arsenale każdego szanującego się czarodzieja, oprócz destrukcyjnych zaklęć znajdziemy równiej bardziej lub mniej rozumne istoty, które nie zawsze będą działać na korzyść przywoływaczy. Do gry wystarczy dwóch graczy, około godziny oraz szczypta znajomości języka angielskiego.

GWINT !

Przemek Goch

Warsztaty z tej szlachetnej krasnoludzkiej gry karcianej 🙂
Jeśli ktoś z was nie miał wcześniej styczności z Gwintem a chciałby się z nim zapoznać to zapraszamy, organizatorzy wytłumaczą zasady gry i nauczą was wszystkiego co potrzebne aby z powodzeniem wziąć udział w turnieju!

Szkółka Juggera

Szymon Ulenberg „Szyna”

Jugger to sport, który zdobył serca całej postapokaliptycznej sceny. Z założeń podobny do rugby, różniący się głównie posiadaniem przez zawodników bezpiecznych broni. Zapraszamy na szkółkę juggera, podczas której omówione zostaną zasady, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na arenie.