Tomasz Karolski

  Tomasz Karolski… to JA! Fotograf, informatyk, projektant, tata Wiktorii i Mai, mąż Katarzyny Karolskiej.

  Fotografią zaraził mnie mój Tata, Zbigniew Karolski oraz wychowawca ze szkoły podstawowej, Pan Jan Sekta. Będąc jeszcze przedszkolakiem miałem możliwość robienia zdjęć aparatami analogowymi na kliszę pod bacznym okiem Taty.

  Spodobało mi się to na tyle, dostałem Zenita i próbowałem swoich sił na wycieczkach oraz imprezach szkolnych. Aż tu nagle pokazały się aparaty cyfrowe. Mój Tata kupił sobie Canona i zaczęła się zabawa w „pożyczysz Tato aparat?”. W 2010 roku kupiłem pierwszą własną lustrzankę Nikon d5000 z kitowym obiektywem 18-105. W między czasie fotografowania i odkładania zdjęć do komputera, dojrzewałem do myśli, aby zacząć pokazywać zdjęcia szerszej publiczności. Okazało się, że moja praca spodoba się ludziom. Postanowiłem zainwestować pełnoklatkowe body oraz kilka profesjonalnych jasnych obiektywów, które pomagają mi przy realizacji planów związanych z zawodową fotografią.

  Zdjęcia pełne emocji, potrafią wzruszyć do łez.
  Te dopracowane do perfekcji zaskoczą nawet najbardziej wymagającego estetę.

  Łączę te dwie wartości, dzięki czemu staram się wykonywać kadry tak, aby wzruszały i zaskakiwały.

  Fotografia stała się moją pasją, a w szczególności fotografia: reportażowa, sportowa, eventowa, obiektowa, panoramy i wirtualne wycieczki. W swoim portfolio mam wiele zrealizowanych, ciekawych projektów, takich jak wirtualny spacer składający się z 316 panoram, w tym 3 gigapanoram dla Urzędu Miejskiego w Giżycku, a także realizacja wielu fotorelacji z imprez oraz wydarzeń kulturalnych, a także współpraca przy tworzeniu miesięcznika społeczno-kulturalnego „Moje Giżycko”.

  Na co dzień, oprócz fotografii, zajmuję się sprzedażą i serwisem sprzętu komputerowego, oprogramowania, oraz tworzeniem stron WWW na systemie CMS Joomla!. Obecnie na swoim koncie mam około 70 zrealizowanych projektów stron.

  Od kilku lat jestem w komitecie organizacyjnym konferencji JoomlaDay Poland poświęconej tematyce tworzenia stron, uwieczniając wydarzenie jako oficjalny fotograf konferencji.

  Czas wolny, choć go tak mało, że prawie wcale, spędzam z rodziną, pod żaglami lub uprawiając sporty wodne.

  Wysoka jakość oferowanych przeze mnie rozwiązań, to wynik wielogodzinnych rozmów i chęć znalezienia kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a ponadprzeciętną estetyką.

  „Kocham to co robię, a efekt mojej pracy jest najlepszą wizytówką profesjonalizmu”

  facebook: https://www.facebook.com/FotografiaTomaszKarolski/
  instagram: https://www.instagram.com/fotografia_tomaszkarolski/
  www: tomaszkarolski.pl i awt.pl

  Wróć do zakładki „Goście”…