Larp

LALa 2019 na Twierdzy

Low Asset Larping: konwentowe larpy terenowe

LALa ma na celu przedstawienie i wypracowanie nowej formuły oraz założeń tworzenia i organizacji gier, bazującej na niskiej ilości zasobów (skromna scenografia, stroje low-budget, bez kosztownych gadżetów). Takie założenia mają za zadanie sprawić, aby gry były dostępne dla wszystkich, także nowych graczy, a prowadzenie ich nie było połączone z godzinami przygotowań i ogromną ilością dekoracji. To ułatwienie dostępu do larpów terenowych oraz gier opartych o lokacje dla szerszej publiczności poprzez wprowadzenie ich na konwenty. Dla twórców to możliwość realizacji gier terenowych poza czasem wakacyjnym oraz wydarzeniami stricte larpowymi, o mniejszej, ograniczonej ilości uczestników. To także szansa na skoncentrowaniu się na pomyśle, w dogodnej przestrzeni, ze wsparciem logistycznym, noclegowym oraz zapleczem sanitarno – cateringowym. Wszystko na terenie z ograniczoną liczbą uczestników (wydarzenie biletowane), na ogrodzonym i chronionym terenie.

 

Założenia

Gry zgłaszane Low Asset Larping powinny opierać się o 3 filary

Lokacje

Lokacje opisane i zdefiniowane przez organizatorów, minimalizacja scenografii, maksymalizacja wykorzystania miejsc na terenie konwentu lub w obiektach półotwartych.

Symulacja 360

Polecane mechanik do wykorzystania w grach: WYSIWYG, DKWDDK itp., realistyczne efekty specjalne.

Niski próg wejścia

Minimalne wymagania strojowe, możliwość zagrania nie tylko po wcześniejszych zgłoszeniach (nieobowiązkowo), larpy nie tylko dla graczy doświadczonych

 

Poniżej prezentacja, która przedstawia całe założenie w skróconej wersji:

Wszystkie ogłoszenia i nowe wiadomości dotyczące gier dostępne są na stronie wydarzenia na fb:

Lokacje w Twierdzy Boyen

Lokalizacja bloku larpowego: Budynki 2, 21, przestrzeń dookoła ich.

Stara Piekarnia (pomieszczenia z piecami)

Stara Piekarnia (pomieszczenia wolne)

Schron Piechoty (ciemne pomieszczenia)

Mury wewnętrzne ( miejsce pod gołym niebem, z jednym, niedużym pomieszczeniem)

Stróżówka Piekarni (3 sale z klinkierową podłogą) 

Przestrzeń konwentu (na zewnątrz, widok na Spichlerze)

Formuła i Tematyka

Cytadela oraz Twierdza różnią się między sobą charakterem: Twierdza to konwent w tematyce fantasy, Warhammer, Wiedźmin, Gra o Troni podobne. Takie właśnie zgłoszenia, wpisujące się w charakter konkretnej imprezy, chcielibyśmy widzieć na konkretne imprezy.

Przykładowe larpy możliwe do zrealizowania:

  1. Larp drogi.
  2. Larp bitewny.
  3. Mały larp nocny – historia o wydarzeniach przeszłości opowiadana przy ognisku, z możliwością odgrywania scen retrospektywnych.
  4. Larp o dwóch wrogich obozach w wojnie – dzień przed bitwą. Larp oparty swoim tempem o odległości pokonywane fizycznie przez graczy grających posłańców.
  5. TWÓJ POMYSŁ – pamiętaj o wykorzystaniu lokacji!

 

Konkurs i koncepcja konwencji została wymyślona przez Stowarzyszenie larpowe Sabat Team. Realizacja LALa odbywać się będzie na konwentach Cytadela (24-26.05.2019) oraz Twierdza (6-8 września 2019).

 

Sabat Team

Łucja Mańk i Anna Kowalska