Larp

Live Action Role Play

LARP-y są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany larpowym Mistrzem Gry, jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci. Ważne jest wczuwanie się w klimat gry i odgrywanie postaci w sposób adekwatny do realiów świata i epoki; aktorski aspekt gry stanowi trzon podejmowania decyzji (ponieważ gracze podejmują je na podstawie rysów psychologicznych odgrywanych przez nich postaci, a czasami także jasno określonych celów).

Chcesz spróbować swoich sił? Na co czekasz? Zagraj z nami!

Utopiony Bóg

LARP organizowany przez Larpownia.pl

Liczba osób: 15 – 40

Piątek 19.00 – 23.00 zbiórka przy punkcie info.

CZYTAJ OPIS

Były to czasy, kiedy Żelaźni Ludzie oddawali pokłon królowi zasiadającemu na tronie z morskiego kamienia. Władcy, wedle starych tradycji, wybieranemu przez kapitanów i lordów skał na Wiecu. Wedle woli Utopionego Boga.

Zieloni jasnowidze jako jedyni widzą, że za pięćdziesiąt lat na Westeros pojawi się Aegon Zdobywca, który zjednoczy Siedem Królestw. Tymczasem Żelazne Wyspy są wolne, a panowanie ich ludu rozciąga się nadto na Dorzecze, które w przyszłości stanie się lennem Tullych. Ludzie z Zielonych Krain obawiają się morskiego ludu… i słusznie, albowiem jego przedstawiciele przybywają na wybrzeża, aby łupić tych, którzy nie są prawdziwymi wojownikami.

Siedmiu to bogowie słabości i klęsk. Gorszy jest od nich jednak Bóg Burzy, który toczy odwieczną wojnę z morzem. Dlatego potrzeba nam bohatera i władcy, by zjednoczył lud w walce ze sztormami.

„To co jest martwe nie może umrzeć, lecz odradza się twardsze i silniejsze.”

Wzgórze Nagga to miejsce, na którym tradycyjnie ma się odbyć Wiec Królów. Harwyn Hoare dołączył do Utopionego Boga, by na wieczność ucztować wśród syren i morskich wód. Na Starą Wyk przybyło wielu kapitanów, pragnących przemówić do Żelaznych Ludzi. Któryś z nich zostanie wybrany, a na jego głowę zostanie włożona korona z drewna wyrzuconego przez morskie fale, by do końca żywota władał Wyspami i Dorzeczem.

Na statkach przywieziono jeńców, branki, łupy oraz historie, które, jak się okaże, mogą zmienić historię świętego zgromadzenia ku czci Utopionego Boga…

Warte obejrzenia:

– Historia Żelaznych Wysp: https://www.youtube.com/watch?v=02M9_T0ast0

– Utopiony Bóg: https://www.youtube.com/watch?v=CdJbb9VLqHE

Pogranicze

LARP organizowany przez Horyzonty Fantastyki

Liczba osób: 15 – 22

Piątek 19.00 – 23.00 zbiórka przy punkcie info.

CZYTAJ OPIS

W twierdzy Iugum na Wyżynie Iglic wkrótce spotkają się przedstawiciele trzech wielkich państw. Rozpoczną rokowania, których wynik zmieni na zawsze oblicze znanego nam świata.

Wiatr przynosi ze wschodu huk setek tysięcy kopyt niepokonanej jazdy Księstwa Derran, północ rozbrzmiewa echem wystrzałów artylerii królestwa Mansahir. Wojna wydaje się być nieunikniona. Co zrobi stare Imperium Vedrańskie? Czy jego dyplomaci przybywają z propozycją pokoju, czy deklaracją wojny?

Przekonaj się! Przybywaj na negocjacje i twórz losy świata!

Zapisy poprzez wydarzenie na Stronie FB Twierdzy

Data i godziny: piątek 08.09.2017 19:00-23:00

Niechciany kwiat

LARP organizowany przez Horyzonty Fantastyki

Liczba osób: 12-34

Sobota 14:00-18:00 – zbiórka przy punkcie info.

CZYTAJ OPIS

Obwieszczenie:
Bóg jeden wie, że za małom starań w życiu poświęcił, by takim wspaniałym towarzystwem już za życia się cieszyć. To wy moi kochani obywatele nadajecie sens mojemu istnieniu. To dla was poświęciłem ostatnie dziesięć lat wzmożonego trudu, byście wiedli godne i spokojne życie w tej jakże niegdyś niebezpiecznej okolicy. Dla was należą się oklaski i pokłony za wiele wyrzeczeń i trudów, które razem na przestrzeni lat żeśmy znosili.
To właśnie ta jedna myśl. Ta wdzięczność popchała mnie do decyzji, którą pragnę wyrazić jedynie słowami: ZAPRASZAM!

Zapraszam wszystkich obywateli Lorraine i okolic na przyjęcie z okazji uczczenia mojej dziesięcioletniej posługi. Lecz to nie wszystko. Bal ma wydźwięk jeszcze jeden. Otóż szczęściem obdarzona córka moja Margaretta zostanie dnia owego o rękę proszona.

Także z wielką radością zapraszam was następnej soboty o godzinie 14-00 do mojego domostwa. Będziecie mi jako rodzina świadkami i uczestnikami szczęścia, którymi w te dni tylko z wami dzielić pragnę.

Percy MacMannon

Zapisy poprzez wydarzenie na stronie FB Twierdzy

Data i godzina: sobota 09.09.2017 14:00 – 18:00