Koncerty

„Łysa Góra” – sobota 10.09 o 19.00

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów.

Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Na Twierdzy wystąpią po raz drugi – tym razem z repertuarem z nowej płyty, którą będą nagrywać tej jesieni.

„Percival” – sobota 10.09 o 20.30

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do „ Wiedźmina 3”, potentat na scenie folk­metalowej i medieval­folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii.

Trzy piękne multiinstrumentalistki i wokalistki razem z charyzmatycznym gitarzystą i szalonym perkusistą tworzą na scenie niesamowite show. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu „ Równonoc” ­ spektakularnego połączenia hip­hopu ze słowiańskim folkiem.

Muzyka grupy znalazła się w soundtracku do gry „ Wiedźmin3 – Dziki Gon”i to właśnie ten repertuar Percival zagra na koncercie na Twierdzy!