Games room

Games Room to atrakcja czynna przez cały czas trwania Festiwalu Fantastyki Twierdza. Pokaźna sala w koszarowcu 1, stoły uginające się od pudeł czekają na spragnionych przygody uczestników!

Możecie wypożyczyć grę, wziąć udział w turnieju albo warsztatach o każdej porze dnia i przez pół nocy. Już w piątek od 16:00 w sobotę i niedzielę od 10:00 do ostatniego gracza czekamy na Was. Znajdziecie tam pełen wachlarz gier bez prądu – planszowe euro, logiczne, edukacyjne, rodzinne, imprezowe, strategiczne, te na kilka godzin i kilka minut, popularne i wszystkim znane oraz nowości i te rzadko spotykane. Przygotowaliśmy ponad 200 tytułów – każdy znajdzie coś dla siebie

Blok Gier Planszowych to nie tylko wypożyczalnia i kolejna rozegrana partyjka przy stoliku. To również:

  • Praktyka w postaci turniejów
  • Testowanie nowości wydawniczych
  • To również ciekawe prelekcje i warsztaty

Blok Gier planszowych tworzy giżycka grupa graczy „Gramy w Giżycku – planszówki, karcianki i inne zachcianki”. Miejsce spotkań stworzone z miłości do gier planszowych. Mile widziany każdy pasjonat i każda inna osoba mająca chęć pograć.

Jeżeli borykacie się z problemami typu „Nie wiem z kim grać”, „Nie wiem w co grać”, „Nie wiem jak grać” ekipa games roomu pomoże je rozwiązać Poleci ciekawą grę, wytłumaczy jej zasady znajdzie brakującą osobę do stołu

ATRAKCJE I TURNIEJE: 

Turniej z nagrodami w grę KAMELEON – piątek / 19:00 / GAMES ROOM

Turniej przygotowany przez wydawnictwo Trefl. Znakomita gra towarzyska i rodzinna. Gra podejrzeń i domysłów, wymagająca dedukcji i dobrego maskowania się – niczym kameleon. Jedno sekretne słowo do odgadnięcia znane przez wszystkich graczy, tylko nie kameleona.

Turniej z nagrodami w karciankę STAR REALMS – piątek / 20:00 / GAMES ROOM

Turniej przygotowany przez wydawnictwo Games Factory.  To karciana gra bitewna oparta na mechanice rozbudowy talii. Jej twórcami są profesjonalni gracze Magic: the Gathering – Darwin Kastle i Rob Dougherty. Ich dzieło łączy w sobie emocje płynące z interakcji, typowe dla klasycznych karcianych gier kolekcjonerskich, z frajdą budowania własnej talii obecną w ekonomicznych grach deckbuildingowych.

Eliminacje do mistrzostw Polski w grę CARCASSONNE – sobota / 11:00 / GAMES ROOM

Eliminacje przygotowane przez wydawnictwo Bard. Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wielką łąką.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę WSIĄŚĆ DO POCIĄGU- ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO – sobota / 13:00 / GAMES ROOM

Eliminacje przygotowane przez wydawnictwo Rebel. Weź udział w kolejnej wspaniałej przygodzie kolejowej! Tym razem wyruszysz do Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii w XIX wieku. Spróbuj okiełznać potęgę pary, by budować coraz dłuższe trasy, rozwijaj technologie łącząc żelaznymi szlakami odległe miasta Szkocji i Irlandii zanim zrobią to Twoi przeciwnicy.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę POTWORY W TOKIO – sobota / 15:00 / GAMES ROOM

Eliminacje przygotowane przez wydawnictwo Egmont. Potwory wracają do Tokio z nowymi mocami! Potężny Pandakai wkracza do miasta! Pozostałe potwory muszą ewoluować, by stawić mu czoła. Kluczem do zwycięstwa będzie zaskoczenie przeciwników nowymi umiejętnościami. Walka o Tokio już nigdy nie będzie taka sama!  Który potwór tym razem opanuje Tokio?

Turniej z nagrodami w grę KINGDOMINO – sobota / 18:00 / GAMES ROOM

Turniej przygotowany przez wydawnictwo Games Factory. To wspaniała gra taktyczno – strategiczna dla całej rodziny, bazująca na mechanice domino, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które pasują do siebie jedną z części.

Eliminacje do Mistrzostw Polski i Świata w grę SABOTAŻYSTA – niedziela / 11:00 / GAMES ROOM

Eliminacje przygotowane przez wydawnictwo G3. Sabotażysta to polska edycja światowego hitu Saboteur. Gracze wcielają się w role krasnali poszukujących bryłek złota w kopalni. Praca wre, gdy nagle kilof łamie się, a górnicza latarnia niespodziewanie gaśnie. Sabotażysta znowu uderzył! Kim jest tajemniczy przeciwnik?

Loteria gier od sponsorów – niedziela / 14:00 / GAMES ROOM

Dla najwytrwalszych graczy, szczegóły w Games Roomie.

POKAZY GIER W NAMIOTACH REBEL, BARD CENTRUM GIER zapraszamy na nieustające pokazy gier w namiotach Rebel i Bard Centrum Gier w strefie wystawców.