Fantasmagorium

Zapraszamy Was do strefy gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami.

Tu czeka na Was kilka stref.

Strefa Fantasy

Wioska tolkienowska w której możecie nie tylko porozmawiać o Tolkienie i spotkać przedstawicieli nacji opisanych przez wielkiego autora, poznać Tengwar – pismo tolkienowskich elfów i runy Cirth , ale też nauczyć się ich języków czy wziąć udział w Bitwie Łuczników

Strefa Star Wars

Spotkacie tu samego Dartha Vadera oraz jego Stormtrooperów. Tylko u nich możecie nauczyć się panować nad mocą, wstąpić do szkoły Jedi czy szkoły kadetów. Tylko tu pod okiem najlepszych możecie nauczyć się walczyć mieczem świetlnym. I to nie koniec atrakcji. 🙂

Strefa Postapo

Po drugiej stronie Fantasmagorium zaczyna się Strefa i klimaty postapokaliptyczne. W starym zrujnowanym budynku, pozostałości sprzed wojny nuklearnej osadziła się grupka tych którzy przetrwali.

 Atrakcje:

Gra Miejska “Magiczny Pojedynek” – “Ennorath” / Wioska Fantasy

start: piątek 16:00-17:00

finał: niedziela 12:00-13:00

W wiosce fantasy przetrzymywany jest potężny czarodziej, o którego poparcie walczą między sobą zarówno siły światła, jak i orszak ciemności! Wspomóż ten odwieczny spór zdobywanym podczas gry złotem i przekaż je wojownikowi, który Twoim zdaniem powinien zwyciężyć. Czeka nas epicki pojedynek. Wszystko może się zdarzyć!

Konkurs wiedzy o serii The Elder Scrolls (Morrowind, Skyrim itp.) – “Ennorath” / piątek / 16:00-18:00 / prelekcyjna 2

Niemal każdy fan komputerowej rozrywki grał w „Skyrima” czy „Morrowind”, ale czy czujesz się fanem serii? Sprawdź swą wiedzę o tym ogromnym i bogatym uniwersum. Stań z innymi w szranki i udowodnij, że to właśnie ty jesteś bohaterem Kvatch (w zasadzie to bardziej Twierdzy Boyen) i wiesz więcej niż inni!

Wiedźmińska Mordownia – “Ennorath” / Majdan Twierdzy

trening: piątek 16:00-18:00

mistrzostwa: piątek 19:00-21:00

trening: sobota 12:00-14:00

mistrzostwa: sobota 15:00-17:00

trening: niedziela 11:00-13:00

mistrzostwa: niedziela 14:00-16:00

Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak ciężki trening przechodził kandydat (lub kandydatka!) na Wiedźmina? Same grzybki i trawy to nie wszystko, trzeba było jeszcze przelać sporo krwi i potu. Brzmi kusząco, prawda? Przedstawiamy Wiedźmińską Mordownię, tor przeszkód dla zuchwałych. Najpierw będzie można spróbować i potrenować. Potem zrobimy turniej i znajdziemy najlepszego, najszybszego i najsprawniejszego uczestnika Twierdzy.

Dalijska Strzelnica – “Ennorath” / Wioska Fantasy

piątek 17:00-19:00

niedziela 13:00-15:00

W Śródziemiu nie tylko Legolas strzela z łuku, mieszkańcy Dale i Esgaroth też robią to znakomicie. W końcu nasz król ustrzelił smoka Smauga! Ty też możesz postrzelać z bezpiecznego łuku do opancerzonego przeciwnika z pod znaku oka Saurona! Sprawdź się jako wojownik Wolnych Plemion Śródziemia!

Kółko fajczarskie “Twierdzy” – “Ennorath” / Wioska Fantasy

piątek 19:00-20:00

sobota 19:00-20:00

Zapraszamy fajkarzy „Twierdzy” do Wioski Fantasy na wspólne palenie! A jeżeli chcesz się nauczyć tej sztuki, pokażemy co i jak. Mamy kilka fajek, mamy tytoń i chęć wspólnego pykania. Zapraszamy do elitarnego klubu koneserów smacznego dymu! Uwaga! Tylko dla osób pełnoletnich!

Ognisko Piątkowe – “Ennorath” / Wioska Fantasy

piątek, start o 21:00

Zapraszamy w piątek na nocne ognisko z ekipą Wioski Fantasy. W programie: festiwal piosenki krasnoludzkiej w wykonaniu uczestników, kalambury o tematyce fantasy i inne ogniskowe atrakcje. Ogień będzie dostępny dla wszystkich – będzie można skorzystać i przygotować sobie ciepłe jadło.

Turniej Kościanego Pokera – “Ennorath” / Wioska Fantasy

sobota 11:00-13:00

sobota 17:00-19:00

Pamiętacie kościanego pokera z pierwszej części „Wiedźmina”? To klasyczna gra kościana, na którą zapraszamy do Wioski Fantasy. Zwycięzca turnieju gra z prowadzącą, a uwierzcie mi ludziska, każdy chce z nią zagrać! Uwaga! Prosimy grających o punktualność!

Wiedzówka Tolkienowska – “Ennorath” / sobota / 13:00-15:00 / prelekcyjna 3

Sprawdź, na ile znasz książki twórcy fantasy! Ile pamiętasz z „Władcy Pierścieni”, „Silmarillionu” czy „Hobbita”? Jeżeli nie obce są Ci przygody Bilba, Aragorna  i zmagania Wolnych Plemion z Sauronem lub Melkorem to jest to konkurs dla Ciebie! Może to właśnie Ty okażesz się mistrzem „Twierdzy” w wiedzy o Śródziemiu?

Warsztaty Run Krasnoludzkich – “Ennorath” / Wioska Fantasy

sobota 14:00-16:00

niedziela 10:00-12:00

Inskrypcja na grobie Balina, to tylko jeden z przykładów run w Śródziemiu. Chociaż runy Cirth stworzyli Noldorowie, to właśnie Krasnoludowie używają ich najczęściej i nieprzerwanie od tysiącleci. Zapraszamy na warsztaty, na których nauczycie się posługiwać runicznym pismem znanym z książek J.R.R. Tolkiena i dowiecie się o ich historii.

Opowieści wiedźmińskie czyli audiobook Sapkowskiego na żywo – Grzesław Krzyżanowski / sobota / 14:00-16:00 / Kawiarnia z 1001 Nocy

niedziela / 11:00-13:00 / Kawiarnia z 1001 Nocy

Lubisz Wiedźmina? Chcesz poczuć klimat świata fantasy i posłuchać prozy Sapkowskiego przeczytanej na żywo przez zawodowego lektora? Karczma Tysiąca i Jednej Nocy zaprasza na Opowieści Wiedźmińskie w wykonaniu Grzesława Krzyżanowskiego.

Ognisko Sobotnie – “Ennorath” / Wioska Fantasy

sobota, start o 23:00

Cała Twierdza widzi się w sobotę na ognisku w Wiosce Fantasy! Przy ogniu jest klimatycznie i można upiec sobie jakąś szamę. W programie mamy przede wszystkim Pierwszy Twierdzowy Turniej Bardów ale odbędzie się też Konkurs Opowieści i inne atrakcje.

Konkurs wiedzy o uniwersum Gothic – “Ennorath” / niedziela / 10:00-12:00 / prelekcyjna 3

Wiesz, jak powitać nową twarz w Kolonii? Uważasz, że Gomez to dziwka Rhobara? Znasz idealny nawóz dla Słonecznego Aloesu? Myślisz, że „nie interesuje mnie, kim jesteś”? Jeśli tak, to zajrzyj na wiedzówkę z tej legendarnej gry RPG!

Sesja “Władca Pierścieni”: Zaginiona wyprawa krasnoludów – “Ennorath”

Miejsce, godzina oraz opis sesji w części informatora: “Blok RPG”.

Sesja “Gra o Tron”: Patrol za Mur – “Ennorath”

Miejsce, godzina oraz opis sesji w części informatora: “Blok RPG”.