Pół Wieku Poezji Później –

Alzur’s Legacy

Na Twierdzy będziecie mieli wyjątkową okazję spotkać się z twórcami Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy!

Już w sobotę (7 września) będziecie mogli zobaczyć:
– trailer
– niepublikowany making of ze zdjęć w Iłży
– jedną scenę z filmu – jeszcze nie pokazywaną nikomu
– serię fotosów z planu

————————–————————–———————–

PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ to fanowski film pełnometrażowy (około 80 min) inspirowany cyklem wiedźmińskim Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień zajmujących się produkcją filmową, telewizyjną, teatrem oraz innego rodzaju mediami.

Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos – to sprawa honoru. Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową Sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego pierwszemu twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu.

Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji.

Jako Słowianie chcemy w naszym filmie w pełni oddać ducha wiedźmińskiego Uniwersum – zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanej przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

Najważniejsza dla nas jest nie tylko emocjonująca fabuła, ale też realizm i sztuka filmowa – dlatego korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, tradycyjnych efektów specjalnych, ale również, kiedy mamy do czynienia z wiedźmińskimi Znakami, czy magią – z VFX.